Rehtori
Akseli Salmi
koulun yleinen johto, henkilöstö, talous, koulu- ja kiinteistöosakeyhtiöiden johto, säätiöt, ylioppilaskirjoitukset, opiskelijaksiotto
 050 536 3490
etunimi.sukunimi@ayl.fi

Vararehtori
Jaana Vaulamo
opiskelijahuolto, lukujärjestykset
0400 996 997
etunimi.sukunimi@ayl.fi

Laskutusosoitteet…

Koulusihteeri Virpi Häsä, p. 046 920 8858, kanslia@ayl.fi
Opinto-ohjaajat Päivi Vanninen, p. 046 920 8515, Laura Lindberg, p. 050 454 5778, opo@ayl.fi
Kouluterveydenhoitaja Kirsi Piironen, p. 050 497 1464
Kuraattori Riina Myllyniemi, riina.myllyniemi@nurmijarvi.fi
Tavattavissa maanantaisin ja tiistaisin, p. 040 3172474
Psykologi Sini Tiainen-Salonen,
tavattavissa keskiviikkona ja torstaina sini.tiainen-salonen@nurmijarvi.fi, p. 040 317 4424
Kouluisäntä Jari Sipilä, p. 040 5451602
Ruokalan hoito: Amica (Compass Group Oy), p. 050 3107378
Siivous: Jarimax Oy, p. 040-5451602

Opettajat

Sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@ayl.fi
Opettajat tavoittaa helpoiten wilma-viestillä.

Asikainen Toni, FM
matematiikka, kemia, fysiikka, tvt, 20D:n ryhmänohjaaja

Himanen Juha, LitM
liikunta, terveystieto, 19C:n ryhmänohjaaja

Hirvasniemi-Haverinen Lea, KM
teatteritaide

Hovi Aino, FM
ranska, englanti, espanja, italia, 20B:n ryhmänohjaaja

Hägglund Outi, FM
ruotsi, saksa (toimivapaalla 1.8.2020-12.4.2021)

Jaakkola Heidi, FM
äidinkieli ja kirjallisuus, 18D:n ryhmänohjaaja

Jauhiainen Minna-Sisko, FM
yhteiskuntaoppi, historia

Jäppinen Minna, FM
matematiikka, kemia

Kopteff George, FM
historia

Lakso Eija, TM
filosofia, uskonto, psykologia, 18B:n ryhmänohjaaja

Lindberg Laura, KM
opinto-ohjaus ryhmille: 20A, 20B, 19A, 19B, 18A, 18B, NAO, ALV sekä 4A

Länsikunnas Outi, TaM
kuvataide, 19A:n ryhmänohjaaja

Meriniemi Tuukka, FT
fysiikka, matematiikka, 20C:n ryhmänohjaaja

Paloviita-Siivonen Päivi, FM
englanti, erityisopetus, 19D:n ryhmänohjaaja

Puskala Heikki, FM
robotiikka

Rättyä Heli, MuM
musiikki, 18A:n rymänohjaaja

Salmi Akseli, FT
historia, yhteiskuntaoppi, rehtori

Sipura Mika, FT
maantiede, biologia

Stenvall-Pölönen Jaana, FM
englanti, 20A:n ryhmänohjaaja

Tallgren Jaana, FM
äidinkieli ja kirjallisuus

Taurula Tiina, TM
uskonto, psykologia

Vanninen Päivi, KM
opinto-ohjaus ryhmille 20C, 20D, 19C, 19D, 18C, 18D, sekä 4A

Vaulamo Jaana, FM
matematiikka, 19B:n ryhmänohjaus

Vornanen Birgit, FM
ruotsi, 18C:n ryhmänohjaus

Vuoti Tea
tanssi