Rehtori
Akseli Salmi
koulun yleinen johto, henkilöstö, talous, koulu- ja kiinteistöosakeyhtiöiden johto, säätiöt, ylioppilaskirjoitukset
 050 536 3490
etunimi.sukunimi@ayl.fi

Vararehtori
Jaana Vaulamo
opiskelijahuolto, lukujärjestykset
0400 996 997
etunimi.sukunimi@ayl.fi

Laskutusosoitteet…

Koulusihteeri Virpi Häsä, puh. 046 920 8858, kanslia@ayl.fi
Opinto-ohjaajat Päivi Vanninen, puh. 046 920 8515, Laura Lindberg, puh 050 454 5778, opo@ayl.fi
Kouluterveydenhoitaja Karoliina Sundholm, puh. 040-3172805
Kuraattori Riina Myllyniemi, riina.myllyniemi@nurmijarvi.fi
Tavattavissa maanantaisin ja tiistaisin, puh, 040-3172474
Psykologi Eva Nurminen,
tavattavissa keskiviikkona ja torstaina eva.nurminen@nurmijarvi.fi, 040-3173557
Kouluisäntä Jari Sipilä, puh. 040-5451602
Ruokalan hoito: Fazer Food Service Oy (Amica), 050-3107378
Siivous: Jarimax oy, puh 040-5451602

Opettajat

Sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@ayl.fi
Opettajat tavoittaa helpoiten wilma-viestillä.

Asikainen Toni, FM
matematiikka, kemia, fysiikka, tvt

Himanen Juha, LitM
liikunta, terveystieto, 19C:n ryhmänohjaaja

Hirvasniemi-Haverinen Lea, KM
teatteritaide

Hovi Aino, FM
ranska, englanti, espanja, italia

Hägglund Outi, FM
ruotsi, saksa

Jaakkola Heidi, FM
äidinkieli ja kirjallisuus, 18D:n ryhmänohjaaja

Jauhiainen Minna-Sisko, FM
yhteiskuntaoppi, historia

Jäppinen Minna, FM
matematiikka, kemia, 17B:n ryhmänohjaaja

Kopteff George, FM
historia

Lakso Eija, TM
filosofia, uskonto, psykologia

Lindberg Laura, KM
opinto-ohjaus ryhmille: 19A, 19B, 18A, 18B, 17C, 17D, NAO, ALV sekä 4A

Länsikunnas Outi, TaM
kuvataide, 19A:n ryhmänohjaaja

Meriniemi Tuukka, FT
fysiikka, matematiikka

Paloviita-Siivonen Päivi, FM
englanti, erityisopetus, 19D:n ryhmänohjaaja

Puskala Heikki, FM
robotiikka

Rättyä Heli, MuM
musiikki, 18A:n rymänohjaaja

Salmi Akseli, FT
historia, yhteiskuntaoppi, rehtori

Sipura Mika, FT
maantiede, biologia

Stenvall-Pölönen Jaana, FM
englanti, 17A:n ryhmänohjaaja

Tallgren Jaana, FM
äidinkieli ja kirjallisuus, 17 D:n ryhmänohjaaja

Taurula Tiina, TM
uskonto, psykologia, 17C:n ryhmänohjaaja

Vanninen Päivi, KM
opinto-ohjaus ryhmille 19C, 19D, 18C, 18D, 17A, 17B sekä 4A

Vaulamo Jaana, FM
matematiikka, 19B:n ryhmänohjaus

Vornanen Birgit, FM
ruotsi, 18C:n ryhmänohjaus

Vuoti Tea
tanssi